Спочатку здається, що ця книжка схожа на сотні інших книжок із самодопомоги, які кажуть вам, коли справа доходить до любові до себе, але ця книжка пропонує щось інше у своїй прямоті. Практичні поради, яких дійсно можна дотримуватися, замість того щоб слухати заради натхнення. У першому розділі “Полюби себе. Як підвищити самооцінку та прийняти себе“, Камал Равікант починає з причини написання цієї книжки: він спустився на дно у своєму болю і безвиході.

Прикидайтеся, поки не повірите

Кожен із нас стикається з важкими ситуаціями. Кожен по своєму реагує на кризи, що відбуваються в житті. У автора сталося одразу кілька важких ударів: крах власного бізнесу, розрив із близькою людиною, смерть подруги. У якийсь момент йому просто стало нестерпно приймати ті самі умови життя. Цілодобово Камал лежав у депресії в кімнаті із закритими шторами і чекав змін. А вони все не відбувалися. Думки про самогубство ставали все більш прийнятними.

Але “фішка” в тому, що зміни рідко приходять із зовнішньою допомогою. Для Камала зміни почалися зі зрушення в мисленні. Образ думок про любов до себе. Камал пояснює, як ця проста, але послідовна зміна його ставлення і ставлення до самого себе різко змінила його життя протягом місяця.

Найцікавіше в любові до себе — це те, що це працює, навіть якщо ви в це не вірите. Вам не потрібно по-справжньому вірити в те, що ви любите себе, щоб любити себе. Якщо ви практикуватимете три прості методи, згадані Камалом, вони все одно спрацюють. Він сам назвав це “чарами”. Протягом місяця автор, знесилений і виснажений депресією, повторював як мантру “Я люблю себе”. У нього не було сил ні на які інші дії. Трохи часу потому він став повільно відновлюватися.

Ви просто маєте прикидатися, поки не зробите цього. Щойно ви його зробите, ви здивуєтеся, навіщо вам взагалі довелося його підробляти.

Що робити, якщо ви не вірите, що любите себе? Неважливо. Ваша роль — прокладати шляхи, цеглинка за цеглинкою, зміцнювати зв’язки між нейронами. В розумі вже є міцна проводка для любові. Тіло теж це знає. Воно знає, що любов живить, ця любов ніжна, що любов приймає. Воно знає, що любов лікує.

Изменения редко приходят с внешней помощью. Они начинаются внутри нас.

Медитація і любов до себе

Одна з найважливіших речей, які потрібно зрозуміти про любов до себе, — це те, що це не віра. Істина полягає в тому, щоб вкладати в любов до себе стільки ж сил, скільки б ви вклали, підтягуючись на руках, щоб піднятися на скелю. Наче від цього залежить ваше життя. Почавши одного разу, це неважко продовжувати робити. Просто потрібно взяти на себе зобов’язання. Ми не можемо полюбити себе, а потім раптово просто покінчити з цим. Любов до себе — це м’яз, який потрібно тренувати все життя. Що відрізняє тих, хто справді любить себе, від тих, хто не любить, — це не знання себелюбства. Але різниця в тому, що в розумі постійно зміцнюється любов до себе. Свідоме рішення постійно зрощувати любов до себе, щоб вона вкоренилася в підсвідомості.

І що може бути кращим за медитацію, поговорити зі своєю підсвідомістю, місцем, де вкорінені всі переконання та установки?

Оскільки медитація допомагає очистити розум від усіх відволікаючих чинників, щоб зосередитися на одній думці або моделі, це один із найпростіших і найпростіших способів навчити свій розум любити себе. У книзі “Любіть себе”, Камал показує, як можна легко домогтися цього за допомогою двох дуже ефективних і простих методів медитації. Протягом тижня спробуйте сім хвилин практикувати медитацію, запропоновану автором.

Вдих: “Я люблю себе”.

Видих: відпустити відчуття, яке з’являється.

Медитация - сознательное решение постоянно взращивать любовь к себе, чтобы она укоренилась в подсознании.

Страх і любов до себе

Страх, імовірно, є однією з основних причин, через які люди не можуть розвинути любов до себе. Здебільшого люди, які борються за індивідуальне зростання, зазвичай не борються із самим процесом розвитку, а через сумніви та страх осуду, які виникають перед тим, як узяти на себе ініціативу зі зміни.

Любов до себе — це бути чесним із самим собою і давати собі те, що потрібно. Навіть якщо люди думають, що ви цього не заслуговуєте. Це також означає, що інколи потрібно казати “Ні” і стояти на своєму, щоб змінити те, як з вами поводяться або бачать.

Йдеться не тільки про те, щоб знати і слідувати крокам, але іноді вам потрібно позбутися настирливих думок, які дають вам привід (вибачення) чекати, зупинятися або вагатися.

У книзі “Люби себе” Камал розповідає про свій власний досвід страху перед засудженням, коли він не був упевнений, що випустить свою книгу. Автор заявляє, що для успішної боротьби зі страхом спершу усвідомлення того, чим він є, а потім відпускання його, може допомогти вам упевнено почати свій шлях до зміни, не озираючись назад, як він це зробив із цією книжкою.

Страх является одной из основных причин, по которым люди не могут развить любовь к себе

Прощення та любов до себе

Ще одна причина, через яку люди утримуються від любові до себе, — це почуття провини, сорому чи незадоволеності через певну подію, яка могла статися в їхньому житті. Люди, здається, ніколи не помічають, наскільки важкими є провина і сором; як вони забирають у розуму стільки місця, що не залишають місця для миру і зростання.

Прощення призначене не тільки для інших, а й для вас. Бувають моменти, коли ви мусите пробачити себе за те, що не можете повернути, і, хоч би як це було легше, ніж здається, але кожна секунда, в яку ви залишаєте сором, що заспокоюється, також є витраченою секундою на те, щоб допомогти вам перейти до того Я, яким ви хочете ставати.

Те, що ми протистоїмо собі, обтяжує нас найбільше.

Вы должны простить себя за то, что не можете вернуть

Невелика книжка “Полюби себе. Як підвищити самооцінку та прийняти себе” раптово відкриває джерело цінних перспектив для саморозвитку. Згадані дуже прості інструкції, безумовно, допоможуть вам досягти почуття задоволення, яке має величезне значення в повсякденному житті.

Однак вкрай важливо знати, що для того, щоб ці три практики любові до себе спрацювали, ви маєте присвятити себе процесу, щоб ефекти мали місце. Важливо дотримуватися методів, рекомендованих автором, інакше це закінчиться надихаючою бесідою за чашкою чаю, а ми ж хочемо більшого досягти. Залишайтеся відданими любові до себе.

Замовити книгу